Meditační zahrada na Krestovce pro všechny – projekt H1

Rádi bychom zpřístupnili další část pozemku základní školy veřejnosti v podobě meditační zahrady s příjemným posezením v záplavě kvetoucích stromů, keřů a květin. Rozsáhlé travnaté plochy využijeme k cvičení jógy, meditaci a dalším aktivitám pod širým nebem napříč všemi generacemi.

Části projektu: 1. pergola pro piknik a mezigenerační učení, 2. dřevěná posezení, lehátka a polštáře, 3. meditační zóna pro cvičení na trávě, 3. přístupový chodník, 4. nádrž pro sběr dešťové vody, 5. javorárium z japonských javorů, 6. bambusárium, 7. záhony: jedlý, čichový, hmatový, našich babiček a dědečků, s cibulovinami a trvalkový, 8. botanické označení cedulkami, 9. okrasné stromy, keře, nášlapný mech a květiny

Cílem této meditační zahrady je vytváření mezigeneračních projektů jako společné zahradničení, poznávání různých druhů rostlin všemi smysly, čtení, badatelské aktivity a společenské akce seniorů s dětmi.

Nový projekt bude pracovat se sociální interakcí mezi dětmi a dříve narozenými. Jeho velkým přínosem bude mezigenerační vzdělávání, vytváření vzájemného vztahu a respektu mezi generacemi.

Tímto projektem máme zájem podpořit komunitní život v obvodu Hrabůvka.

Pro rozvoj obce je důležitá sounáležitost všech generací. Příznivé klima mezigeneračních projektů a navození pospolitosti povede k harmonickému soužití občanů a k jejich spokojenosti.

Meditační zahrada bude otevřená pro veřejnost každý den od dubna po listopad: PO-PÁ 16-19 hodin, SO a NE od 9-19 hodin.

 HLASUJTE S NÁMI od 24.10.2022 na www.nasjih.cz

 Jak se vyvíjí náš úspěšný projekt Mezigenerační hřiště pro všechny z roku 2020?
Byl otevřen v květnu 2022 a hlídané hřiště je přístupné široké veřejnosti.

  • Jak se vyvíjí náš úspěšný projekt Relax na Krestovce pro všechny z roku 2021?
    Bude otevřen v dubnu 2023. Hlídané hřiště bude přístupné široké veřejnosti.
  • Jak se vyvíjí náš úspěšný projekt Relax na Krestovce pro všechny z roku 2021?
    Bude otevřen v dubnu 2023. Hlídané hřiště bude přístupné široké veřejnosti.

Text, foto a plakát: V. Rymiecová.