Angličtina s Beruškou

U Berušek to anglickými slovíčky jen hýří. A protože se u nás ve třídě spojuje několik kultur, často se spolu dorozumíváme anglicky. Můžete všimnout, že paní učitelky věty mnohokrát opakují v češtině i angličtině. A proto věty “ Děti, don´t forget! Umyjte si ruce.“ nebo i “ Nezapomeňte. Wash your hands.“ jsou u nás na denním pořádku. Dokonce „Go to the toilet.“ se opakuje i 6x denně.

Děti také znají „sit down“ nebo „stand up“ a dokonce jsme se naučili celou písničku “ Make a circle“. Takže děti už rozumí co znamená :

• Make a circle
  • Round and round
  • Small and big
  • Up and down

Některé starší děti si dokonce zapamatovaly barvy v angličtině natolik, že když se paní učitelka zeptá jakou má slunce barvu, už neříkají sluníčkovou nebo žlutou, ale rovnou na nás zakřičí YELLOW. No a před Vánoci se nemohlo zpívat nic jiného než “ Jingle bells“. A když jsme venku stihly sněhovou nadílku dělali jsme snow angels.