Svatý Martin přijel k nám, toho pána dobře znám.

Kdo to vůbec byl ten svatý Martin? Proč je svatý? Kým se stal a proč se jí svatomartinská husa? Jaké známe pranostiky pro tento den? To vše se dozvěděly děti ve Včeličkách. Děti nejprve hledaly kousky skládačky a jejich úkolem bylo poznat, jaké bude téma projektového dne. Společnými silami Martina na bílém koni nakonec odhalily. Poté jsme se snažili shromáždit (z vědomostí dětí) co nejvíce informací o Martinovi. Nejenže jsme si společně převyprávěli legendu o sv. Martinovi, ale my jsme si ji i zahráli 🗡. Pracovali jsme i ve skupinkách, kdy na děti čekaly různé úkoly. A to vám tedy povíme, že úlohy to nebyly jen tak obyčejné – hemžilo se nám to ve třídě koňmi 🎠, husami i samotným Martinem. Na školní zahradu jsme se vydali i s našimi koňmi, které jsme pořádně provětrali, ale hlavně jsme se postarali i o jejich hřívy.

A jak se nám celý projektový den vydařil? Na to se můžete podívat do naší fotogalerie. ⬇