S medvídky do pohádky

Tento týden se u Medvídků nesl v pohádkovém duchu. Společně jsme si povídali o různých pohádkových postavách a zkoušeli si povyprávět i pár pohádek. A na dvě z nich jsme se zaměřili více.

A začali jsme hned s Červenou Karkulkou! S pomocí knihy a ilustrací jsme si celý příběh převyprávěli. Děti si dokonce zkoušely měnit část příběhu a hádat, jak by to asi dopadlo. Co kdyby babička vlkovi neotevřela? Nebo kdyby Karkulka nepotkala vlka? A co kdyby byl vlk vegetarián? No příběhů a konců bylo mnoho 🙂 Dokonce jsme poslouchali Červenou Karkulku od Sergeje Rachmaninova a vyzkoušeli jsme malovat do hudby. Nakonec jsme z maleb vytvořili Karkulku s vlkem, kteří nám již visí v šatně.

Poté na nás čekala pohádka O perníkové chaloupce, kterou již děti velmi dobře znají. Vyzkoušeli si dechová cvičení s Jeníčkem a Mařenkou a nezapomněli jsme pořádně procvičit i naše jazyky a pusy.