Říjen v Beruškách

Říjen v Beruškách byl ve znamení pokusů s počasím, pozorování a zkoumání podzimní přírody a jejích krás a plodů. Děti celý měsíc nejvíce bavilo sbírat kaštany na zahradě mateřské školy, to jste určitě poznali podle kapes věčně nacpaných kaštany 🙂 Možná jste doma také slyšeli vaše děti prozpěvovat písničku o dracích – tu si děti skutečně zamilovaly a hraje u nás ve třídě každé ráno už 14 dní. Děti vyráběly dráčky, hrály si na déšť, vítr i slunce, malovaly kukuřicí, červenou řepou a kaštánky, experimentovaly s duhou a dešťovými kapkami, dlabaly dýni, sušily dýňová semínka a z dýně nakonec upekly výbornou buchtu, kterou pak samozřejmě celou snědly 🙂 Celý měsíc jsme v Beruškách završili strašidly a bubáky na Halloween, který si všichni moc užili. Těšíme se na další společné zážitky!