Recyklohraní

V letošním roce se mateřská škola opět účastnila enviromentální projektu Recyklohraní. Školní Recyklační program Recyklohraní vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu v mateřských, základních a středních školách v České republice. Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti předcházení vznikutřídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

V letošním roce se děti zajímaly nejen o třídění a recyklaci, ale také o formě re-use s kterou budeme pokračovat i v letošním roce. Dále také budeme pokračovat ve sběru baterií. Jen v roce 2023 jsme v rámci MŠ Mjr. Nováka a MŠ I.Herrmanna nasbírali 68 kg použitých bateriií. V rámci celého projektu se letos mateřská škola umístila na 207. místě z celkových 1600 škol.