Máme rádi zvířata

Tímto týdnem nás provázelo téma zaměřené na zvířata žijící na statku. Seznámili jsme se se zástupci domácích zvířat, jejich základními znaky a způsobem života na farmě. Naučili jsme se popsat naše oblíbené zvíře v podobě plyšáka, kterého jsme si přinesli z domova.

Zvuková kniha zvířat nám ukázala, jak zvířata mluví a seznámila nás s rozličnými zvuky v jejich dorozumívání. Pohybové hry a ranní rozcvičky provázela zvířecí hudba Míši Růžičkové a my jsme se při předvádění pohybů zvířat pořádně nasmáli. Shlédli jsme také část pohádky s názvem „Madagaskar“ a dětem tak navodily atmosféru kina. Při našich tvořivých chvilkách jsme vyrobili statek plný zvířat, hlídacího pejska i zvířecí puzzle.

Neminulo nás ani rozloučení s naší oblíbenou paní učitelkou Verunkou. Ta se za námi zastavila, aby se osobně rozloučila. Bylo to moc fajn a ukápla nejedna slzička. Všichni ji přejeme hodně štěstí a pracovních úspěchů.

V pátek nás čekal  „Den naruby“ a vše začalo už ráno, když se venku opět objevil sníh. Někteří z nás se oblékli naruby, v průběhu dne se nám několikrát pomíchaly papučky, obrázky na tabuli visely hlavou dolů, postavený domeček z kostek měl dveře i střechu jinde, než obvykle. Prostě celý den byl tak nějak – naruby. Celý týden nám rychle utekl a už teď se těšíme, co nás bude čekat příště.