Listopad v Beruškách

Naše nejmenší Berušky si už plnými doušky užívají nová školková přátelství a listopad byl ve znamení poznávání nových zvířecích kamarádů. Děti se seznámily se zvířátky prostřednictvím dvou krásných pohádek – O boudě, budce a O rukavičce. A protože v naší třídě někteří kamarádi mluví cizími jazyky, přišla v tomto měsíci také řada na angličtinu. Nejvyšší čas nastal ve chvíli, kdy na nás některé děti začaly volat: „Týča!“ (chápej teacher – ang. učitel). To byl jasný signál, že děti anglické pokyny, které dáváme jejich cizojazyčným kamarádům ve třídě, vnímají a je třeba s nimi začít pracovat. I nadále využíváme běžné denní situace, které komentujeme jak česky, tak také anglicky, do ranního uvítacího kruhu jsme zařadily novou písničku Make a circle. Teď už se ale s našimi Beruškami těšíme na Mikuláše a Vánoce a moc se těšíme, že se k nám v prosinci přidáte a pomůžete nám ve školce vytvořit krásnou vánoční atmosféru.