Book month with Bees 📖

Březen – měsíc knihy probíhal ve Včeličkách ve znamení pohádek a pohádkových příběhů. Některé děti přinesly do školky ukázat svou nejoblíbenější knížku, ze které jsme si pak četli při odpoledním odpočinku. Seznámili jsme se s jednotlivými druhy knížek – jako jsou knihy: pohádkové, encyklopedie, zpěvníky, leporela, kuchařky,.. Také jsme se seznámili s rozdílem mezi knihovnou a knihkupectvím. A aby toho nebylo málo, připomněli jsme si, jak správně zacházet s knížkou – před prohlížením si umyjeme ruce, nejíme a nepijeme, s knihou neházíme/nevytrháváme listy/nečmáráme/nestříháme, po přečtení knížky ukládáme na své místo. Měsíc březen jsme uzavřeli přípravou na velikonoční svátky, díky kterým jsme se mohli také obohatit o nové poznatky – ať už pečením beránků, a nebo novými anglickými slovíčky.

✅ Vocabulary: Book month – books, library, bookshop, princess, king, letters, numbers. Easter time – easter egg, Easter, bunny, chick, spring, easter lamb

🟦,,My favourite book“

🟦,,Close your book“

🟦 ,,Read a book“

🟦 ,,This is… where is a … „

🟦 ,,This is big. This is small. This is short. This is tall.“

✅ Sing a song: ,,The alphabet song“