Paprsky sluníčka

Také tímto týdnem nás provázely písmena a číslice zakomponované do řady aktivit. Upevnili jsme si číselnou řadu do 10, graficky znázornili některé hlásky a pokoušeli se je sluchově rozlišit. 

První sluníčko a teplejší počasí nás motivovalo k tomu, abychom si začali povídat o jaru. Naučili jsme se jarní básničku, společně se zamysleli nad proměnami přírody a teplotními změnami, vysvětlili si pranostiky k jarním měsícům. Přivítali jsme ptactvo, které se k nám vrací z teplých krajů, zopakovali názvosloví mláďat, s nimiž se můžeme zanedlouho setkat.

Úterní dopoledne bylo věnováno návštěvě ZŠ Krestova, kam se naši předškoláčci moc těšili. Nikdo z nich nevěděl, co je čeká, a tak měli někteří obavy, ale záhy zjistili, že se nemusí bát. Děti i paní učitelky je mile přivítali, vytvořili ukázkový program s aktivní účastí dětí a celkově jim představili prostředí školy. Dětem bylo ukázáno, jak to ve škole chodí a nastíněn režim malého prvňáčka.

Celým týdnem nás provázel bohatý program, díky kterému jsme získali spousty nových poznatků a prožili pěkný týden v prostředí kamarádů.