Naše tělo

První den tohoto týdne jsme odstartovali projektovým dnem Vločka tancuje, mrazík maluje, který si můžete prohlédnout na našich stránkách v aktualitách .https://mjrnovaka.zskrestova.cz/vlocka-tancuje-mrazik-maluje/

Děti si užily dopoledne plné sněhových radovánek.

Od úterka jsme si spolu povídali a učili se vše o lidském těle. Zaměřili jsme se na jednotlivé části našeho těla a pro lepší zapamatování jsme se naučili hezkou básničku s pohybem:

To jsou oči, to jsou uši, 

dneska mi to ale sluší. 

Zde mám bříško, a zde záda

čelo, nos a malá brada, 

to jsou paže, to jsou nožky, 

zadupeme do podložky. 

Tato básnička nás všechny moc bavila. 

To ale nebylo všechno. Děti se mohly také podívat o tom, jak vypadá jejich tělo uvnitř, z čeho se vlastně naše tělo skládá. Přišel k nám na návštěvu kamarád kostlivec, který nám ukázal všechny své kosti!

A nezapomněli jsme ani na vnitřní orgány, které jsou pro naše tělo velmi důležité a v těle plní důležité funkce. 

Děti se také dozvěděly o tom, co jsou to smysly. Společně jsme si uvařili bramboru, která nám ve třídě zavoněla. Když ji děti loupaly, zkoušely si tím hmat, očkama vše pozorovaly – jaká byla brambora (tvar, barvu a velikost) chuť byla výborná a v celé třídě šlo slyšet, jakou mají děti radost.

Když děti bramboru jedly, ukazovaly si, co je to trávící soustava a kam brambora putuje.   Po tomto týdnu už každá sovička ví, kde se části těla nachází.